artykuł pożyczka pod zastaw nieruchomosci zanim podpiszesz


Ubezpieczenie na miarę Twoich potrzeb
Ubezpieczenie na miarę Twoich potrzeb

WWW.ZANIM-PODPISZESZ.PL

 

 

 

Jako że codziennie mam styczność z sytuacjami dotyczącymi wszelkich usług finansowych bardzo często spotykam się z próbami naciągania ludzi poszukujących pożyczek. Jak najczęściej wyglądają tego typu oszustwa ?

Najczęściej spotykaną metodą oszukiwania ludzi poszukujących pożyczki jest sposób na przedpłatę.

Wygląda to tak że osoba poszukująca pożyczki, z reguły pozabankowej, trafia na ofertę gdzie można otrzymać pożyczkę bez sprawdzania jakichkolwiek baz dłużników i innych zbędnych formalności. Jak wiadomo ofert takich poszukują najczęściej osoby zadłużone, mające negatywne wpisy w bazach itp. a więc nie mające szans na otrzymanie pożyczki w banku. Po kontakcie klienta z osobą oferującą rzekomą pożyczkę zazwyczaj dowiadujemy się że została udzielona zgoda na udzielenie pożyczki lecz aby ją otrzymać musimy wpłacić na przykład 10% wartości pożyczki o którą się staramy.

Wytłumaczenia powodu tej wpłaty są różne, mogą to być koszty notariusza, ubezpieczenia i wiele innych. Oczywiście osoba która wpłaci takową przedpłatę nie otrzymuje ani pożyczki, ani nie może odzyskać kwoty którą wpłaciła. Zazwyczaj po wpłacie kontakt z rzekomym pożyczkodawcą się kończy lub też pożyczkodawca wymaga dodatkowych zabezpieczeń pożyczki, które są nie do spełnienia przez pożyczkobiorcę. Oczywiście w umowie przedwstępnej jest zapis że w przypadku niespełnienia tychże warunków opłata wstępna nie podlega zwrotowi.

Pamiętajmy o tym że żadna szanująca się i rzetelna firma nie wymaga przedpłat przed udzieleniem pożyczki, nigdy nie wpłacajmy jakichkolwiek pieniędzy ponieważ z reguły je stracimy, a i pożyczki także nie otrzymamy.

 

Doradzamy również na giełdzie
Doradzamy również na giełdzie

Czytaj umowy pozyczek zanim podpiszesz

Bardzo wielu klientów biur kredytowych nie czyta umów które podpisują, liczy się dla nich tylko otrzymanie pożyczki lub kredytu. Dlaczego tak się dzieje ?

Z doświadczenia, wiem ze większość klientów przychodzących do biur kredytowych po pożyczkę nawet nie zadaje sobie trudu aby przeczytać umowę pożyczki pod zastaw nieruchomosci kraków, o np. regulaminie jej udzielenia już nawet nie wspominając.

Najczęstszy schemat jest taki iż, przychodzi pożyczkobiorca do danego biura, przedstawia swoją sytuację, (często ukrywając ważne informacje), a następnie pyta czy ma szanse na jakąkolwiek pożyczkę pod zastaw nieruchomosci wrocław. Oczywiście podaje kwotę jaką chciałby uzyskać, jednak bardzo często jeśli ona jest nieosiągalna decyduje się na jakąkolwiek dostępną, czy zaproponowaną przez doradcę finansowego. Czyli jeżeli jakakolwiek kwota jest dostępna klient na nią się decyduje. Doradca drukuje umowę pożyczki hipotecznej poznan, przedstawia ją klientowi, i co wtedy się dzieje ?, najczęściej pożyczkodawca bez czytania, czy nawet zadawania pytań o wysokość raty bez zastanowienia ją podpisuje !!!.

Dlaczego tak się dzieje ?, z moich obserwacji wynika że klient udając się do biura kredytowego idzie tam z myślą iż, nie ważne ile będzie wynosić rata do spłaty, na jaki okres czasu otrzyma pożyczkę, a nawet czy stać go będzie ją spłacić !. Ważne tylko jest to aby otrzymał jakąś kwotę, a potem jakoś to będzie. Na pewno jest to błędne podejście do tematu, poprzez takie zachowania możemy wpaść w pętlę zadłużenia, płacić niepotrzebnie duże odsetki czy inne koszty.

Pamiętajmy, każdą umowę pozyczki pod zastaw nieruchomosci katowice którą podpisujemy należy dokładnie przeczytać, a w razie wątpliwości nie bójmy się zadawać pytań, dotyczy to nie tylko umów pożyczkowych, a wszystkich umów jakie podpisujemy !. Takie postępowanie na pewno pozwoli nam na uniknięcie przykrych niespodzianek.